Dövme Silme İşlemi Kinik ya da Hastanelerde Yapılmalıdır

Uzun yıllardır taşımaktan gurur duyduğumuz kendi dövmelerimizden ne yazık ki gün gelir tamamen kurtulmak isteyebilir ya da üzerinde bazı değişiklikler yapmak isteriz. Bu durumda başvurmamız gereken en güvenli yöntem lazerle dövme silme olup başvuracağımız adres klinik ya da hastane olmalıdır.

Lazerle dövme silme de Q swich Nd.Yag Lazerlerle oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. Acısız olup dövme silme yöntemleri içinde iyi sonuçlar aldığımız yöntem lazerle dövme silmedir.

Dövme silme nasıl gerçekleşir?

Lazerler belli bir bölgeyi hedef alan yoğunlaştırılmış ışık sisteminin deriyi geçerek dövmenin olduğu pigmenti hedef almasından doğan çok küçük mikro parçacıklara ayrılan pigmentlerin vücudun savunma mekanizması harekete geçmesiyle vücuttan atılımı sağlanır. Bu akıllı hücrelere temizleyici hücrelerde diyebiliriz. Lazerle dövme silme işleminde kullanılan cihazlar dövme pigmentleri tarafından en iyi emilecek dalga boyunda ışınlar üretir. Bu ışınlar sadece pigment tarafından tutulmakta, dövme çevresinde bulunan

 • Normal dokuyu
 • Deriyi
 • Sinir
 • Damarları

Etkilememektedir. Böylece işlemden doğacak herhangi bir sorun söz konusu değildir.

Her dövmenin kendine özgü bir rengi ve yapısı vardır. Profesyonel tekniklerle yapılan dövmelerin lazerle dövme seansları da oldukça homojen olup hızla sonuç vermektedir. Amatör eller tarafından yapılan dövmelerde de pigmentler farklı derinliklerde farkı yoğunluklarda olduğundan bunların vücuttan atımı daha uzun sürecektir. Ayrıca son yıllarda geliştirilmiş yeni bir takım renkli boyaların olduğu dövmelerde çok direnç göstermektedir.

Dövme silmede iz kalır mı?

Lazer ışığı deride dövme boyası üzerine yapılan atışla mikro parçacıklara ayrılır ve mikro parçacıklara ayrılmış olan pigmentler vücut tarafında atılır. İstenmeyen dövmenin başka bir yöntemle silinmeye çalışılması ya da pigmentlerle kapatılması o bölgenin doku kaybından sebep olur. Bu durum o bölgede hücrelerin temizlik işlemini yapamayacağı anlamına gelir. İz kalmaması doğru seans aralıkları ile çalışılmasıyla da ilgilidir. Ne yazık ki dövme yapıldığı kadar kolay silinememektedir. Seans aralarında ortalama geçmesi gereken bir süre vardır. Bu süre dövmenin rengi büyüklüğü ve ne kadar profesyonel yapıldığıyla alakalı olarak değişmektedir. Bu sebeple kaç seans da silineceği ile ilgili net bir cevap verilmesi doğru değildir. Ancak Bu işleminin 4 ile 8 seans arasında değişiklik gösterebileceğini söyleyebiliriz.

Dövme silmede dövmenin yaşı önemlimidir?

Dövmelerimiz eskidikçe daha hızlı silinirler. Ayrıca üzerinde bir kapatma uygulaması olan dövmeler ve farklı yöntemlerle silinmesi denenmiş dövmelerin seans süreleri artabilmektedir.

Lazerle dövme silme acılı bir işlem midir?

Lazerin cilt üzerindeki etkisi hissedilmekle birlikte acı yok denecek kadar az olup küçük bir test uygulamasıyla fikir edinildiğinde çok daha rahat bir uygulama olmaktadır. Ayrıca aşırı derecede hassas kişilerde ihtiyaç duyulduğunda anestezik kremlerde kullanılmaktadır.

 • İğneli Epilasyon
 • Bölgesel Zayıflama
 • Lazer Epilasyon
 •   Hastanemiz dünya standartlarında en iyi lazer epilasyon ödülü almış FDA onaylı cihazlarla hizmet vermektedir.
  Lazer erpilasyonfda

  Dijital Spektrofotometre

  Yeni geliştirilmiş dijital spektrofotometre cihazları ile rakamsal ölçüm yapılabilmekte; göz ile saptanamayan faktörler hesaplanarak epilasyon için uygulanacak doz belirlenmektedir. Bu sayede cildin zaman içinde hızla değişen yapısına uygun dozlar kullanılarak maksimum etki ve minimum risk ile uygulama yapılabilmektedir.